Skup katalizatorów: Szczecinek

Ekspresowa wycena katalizatorów

Katalizatory.pro prowadzi skup katalizatorów, oferując swoje usługi klientom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom z całej Polski. Wśród innych działających w branży podmiotów wyróżnia się posiadaniem laboratorium, w którym pozyskane reaktory katalityczne są poddawane obróbce, zgodnie z surowymi europejskimi normami. Sprzedając zużyte reaktory katalityczne profesjonalnej firmie, dbasz o przyrodę i postępujesz zgodnie z przepisami.

Kontrahenci Katalizatory.pro mogą otrzymać wypłatę w gotówce lub przelewem. Odbywa się to od razu po sprzedaży monolitu. Skup działa także wysyłkowo, a jego pracownicy mogą dojechać do klienta i zdemontować katalizator ze wskazanego pojazdu.

Katalizatory.pro skupuje reaktory katalityczne metalowe oraz monolityczne z aut osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów wszystkich marek. Następnie odzyskuje z nich metale szlachetne (platyna, pallad, rad), które występują w różnych ilościach, w zależności od spełnienia dwóch warunków. Cena za odsprzedany katalizator zależy przede wszystkim od zawartości metali szlachetnych. Druga zmienna wpływająca na nią to obowiązujące aktualnie ceny kruszców.

W naszym laboratorium dokonywany jest dokładny pomiar każdego katalizatora. Wycenę poprzedza stosowne przygotowanie monolitu. Przedsiębiorstwo wykorzystuje do tego innowacyjny sprzęt, m.in. kruszarkę, młynek Retsch oraz mieszalnik Hexagon Alphie. Po tej obróbce katalizator jest badany spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Dzięki tym działaniom ostateczna cena odzwierciedla wartość przywiezionego do punktu monolitu.Skupujemy także katalizatory metalowe