Skup katalizatorów: Szczecin

Ekspresowa wycena katalizatorów

Katalizatory.pro prowadzi skup katalizatorów, oferując swoje usługi klientom indywidualnym oraz firmom z całej Polski. Wśród innych działających w branży podmiotów odróżnia się posiadaniem laboratorium, w którym pozyskane części są poddawane obróbce, zgodnie z najbardziej surowymi europejskimi przepisami. Sprzedając zużyte katalizatory profesjonalnej firmie, dbasz o środowisko naturalne i postępujesz zgodnie z prawem.

Kontrahenci Katalizatory.pro mogą otrzymać wypłatę gotówką lub przelewem. Następuje to niezwłocznie po sprzedaży monolitu. Skup działa także wysyłkowo, a jego pracownicy mogą dojechać do klienta i wymontować katalizator ze wskazanego auta.

Katalizatory.pro skupuje katalizatory metalowe oraz monolityczne z samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów wszystkich producentów. Następnie odzyskuje z nich szlachetne kruszce (rad, platyna, pallad), które występują w zmiennych ilościach, w zależności od spełnienia kilku kryteriów. Kwota za oddany katalizator zależy przede wszystkim od zawartości metali szlachetnych. Druga zmienna wpływająca na nią to współczesne ceny metali szlachetnych.

W naszym laboratorium przeprowadzany jest dokładny pomiar każdego katalizatora. Wycenę poprzedza odpowiednie przygotowanie monolitu. Firma wykorzystuje do tego innowacyjny sprzęt, m.in. kruszarkę, młynek Retsch oraz mieszalnik Hexagon Alphie. Po opisanej obróbce katalizator jest badany spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Dzięki tym procedurom ostateczna cena odzwierciedla wartość oddanego do skupu reaktora katalitycznego.Skupujemy także katalizatory metalowe