Skup katalizatorów: Police

Ekspresowa wycena katalizatorów

Katalizatory.pro prowadzi skup katalizatorów, oferując swoje usługi klientom indywidualnym oraz osobom prawnym z całej Polski. Wśród innych działających w branży punktów odróżnia się posiadaniem laboratorium, w którym odkupione reaktory katalityczne są utylizowane, zgodnie z najsurowszymi europejskimi przepisami. Sprzedając niedziałające reaktory katalityczne profesjonalnej firmie, dbasz o środowisko naturalne oraz postępujesz zgodnie z przepisami.

Kontrahenci Katalizatory.pro mogą otrzymać wypłatę gotówką lub przelewem. Odbywa się to od razu po sprzedaży materiału katalitycznego. Skup działa także wysyłkowo, a jego pracownicy mogą dojechać do klienta i wymontować katalizator ze wskazanego auta.

Katalizatory.pro skupuje katalizatory metalowe oraz monolityczne z aut osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów wszystkich producentów. Następnie odzyskuje z nich szlachetne kruszce (rad, platyna, pallad), które występują w zmiennych ilościach, w zależności od spełnienia kilku kryteriów. Kwota za przyniesiony do skupu katalizator zależy w największym stopniu od zawartości metali szlachetnych. Drugi czynnik wpływający na nią to aktualne ceny kruszców.

W naszym laboratorium przeprowadzany jest szczegółowy pomiar każdego katalizatora. Wycenę poprzedza odpowiednie przygotowanie monolitu. Przedsiębiorstwo wykorzystuje do tego specjalistyczny sprzęt, m.in. młynek i kruszarkę Retsch oraz mieszalnik Hexagon Alphie. Po tej obróbce reaktor katalityczny jest analizowany spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Dzięki tym procesom ostateczna cena odzwierciedla wartość przywiezionego do punktu reaktora katalitycznego.Skupujemy także katalizatory metalowe