Skup katalizatorów: Łobez

Ekspresowa wycena katalizatorów

Katalizatory.pro prowadzi skup katalizatorów, oferując swoje usługi osobom prywatnym oraz osobom prawnym z całej Polski. Wśród innych działających w branży punktów odróżnia się posiadaniem laboratorium, w którym zgromadzone części są utylizowane, zgodnie z najsurowszymi europejskimi normami. Sprzedając zużyte reaktory katalityczne profesjonalnej firmie, dbasz o przyrodę i postępujesz zgodnie z przepisami.

Kontrahenci Katalizatory.pro mogą otrzymać zapłatę w gotówce lub przelewem. Następuje to niezwłocznie po sprzedaży materiału katalitycznego. Skup działa także wysyłkowo, a jego pracownicy mogą dojechać do klienta i wymontować katalizator ze wskazanego samochodu.

Katalizatory.pro skupuje reaktory katalityczne metalowe oraz monolityczne z samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów wszystkich producentów. Następnie odzyskuje z nich metale szlachetne (rad, platyna, pallad), które występują w różnych ilościach, w zależności od spełnienia kilku kryteriów. Kwota za odsprzedany reaktor katalityczny zależy w największym stopniu od zawartości metali szlachetnych. Druga zmienna wpływająca na nią to współczesne ceny szlachetnych kruszców.

W naszym laboratorium dokonywany jest szczegółowy pomiar każdego produktu. Wycenę poprzedza stosowne przygotowanie monolitu. Przedsiębiorstwo wykorzystuje do tego wyspecjalizowany sprzęt, m.in. kruszarkę, młynek Retsch oraz mieszalnik Hexagon Alphie. Po opisanej obróbce katalizator jest mierzony spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Dzięki tym działaniom zaoferowana cena odzwierciedla wartość przywiezionego do punktu katalizatora.Skupujemy także katalizatory metalowe