Skup katalizatorów: Dębno

Ekspresowa wycena katalizatorów

Katalizatory.pro prowadzi skup katalizatorów, oferując swoje usługi osobom fizycznym oraz przedsiębiorstwom z całej Polski. Wśród innych działających na rynku podmiotów odróżnia się posiadaniem laboratorium, w którym zgromadzone części są utylizowane, zgodnie z surowymi europejskimi normami. Sprzedając zużyte reaktory katalityczne profesjonalnej firmie, dbasz o środowisko naturalne oraz postępujesz zgodnie z przepisami.

Klienci Katalizatory.pro mogą otrzymać wypłatę gotówką lub przelewem. Odbywa się to od razu po sprzedaży monolitu. Skup przygotował także ofertę wysyłkową, a jego pracownicy gotowi są dojechać do klienta i wymontować reaktor katalityczny ze wskazanego samochodu.

Katalizatory.pro skupuje reaktory katalityczne metalowe oraz monolityczne z samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów wszystkich marek. Następnie odzyskuje z nich metale szlachetne (platyna, pallad, rad), które występują w zmiennych ilościach, w zależności od spełnienia kilku warunków. Cena za odsprzedany katalizator zależy przede wszystkim od zawartości metali szlachetnych. Drugi czynnik wpływający na nią to aktualne ceny kruszców.

W naszym laboratorium przeprowadzany jest szczegółowy pomiar każdego katalizatora. Wycenę poprzedza stosowne przygotowanie monolitu. Firma wykorzystuje do tego specjalistyczny sprzęt, m.in. kruszarkę, młynek Retsch oraz mieszalnik Hexagon Alphie. Po tej obróbce katalizator jest analizowany spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Dzięki tym działaniom przedstawiona cena odzwierciedla wartość przywiezionego do skupu monolitu.Skupujemy także katalizatory metalowe