Skup katalizatorów: Choszczno

Ekspresowa wycena katalizatorów

Katalizatory.pro prowadzi skup katalizatorów, oferując swoje usługi osobom prywatnym oraz firmom z całej Polski. Wśród innych działających na rynku punktów wyróżnia się posiadaniem laboratorium, w którym odkupione katalizatory są poddawane obróbce, zgodnie z surowymi europejskimi normami. Sprzedając niepotrzebne reaktory katalityczne profesjonalnej firmie, dbasz o środowisko naturalne oraz postępujesz zgodnie z przepisami.

Kontrahenci Katalizatory.pro mogą otrzymać wypłatę gotówką lub przelewem. Odbywa się to od razu po sprzedaży materiału katalitycznego. Skup działa także wysyłkowo, a jego pracownicy gotowi są dojechać do klienta i zdemontować katalizator ze wskazanego samochodu.

Katalizatory.pro skupuje katalizatory metalowe oraz monolityczne z samochodów osobowych, ciężarowych oraz innych pojazdów wszystkich marek. Następnie odzyskuje z nich metale szlachetne (pallad, platyna, rad), które występują w zmiennych ilościach, w zależności od spełnienia dwóch kryteriów. Kwota za odsprzedany reaktor katalityczny zależy przede wszystkim od zawartości metali szlachetnych. Druga zmienna wpływająca na nią to współczesne ceny szlachetnych kruszców.

W naszym laboratorium dokonywany jest wnikliwy pomiar każdego katalizatora. Wycenę poprzedza odpowiednie przygotowanie monolitu. Przedsiębiorstwo wykorzystuje do tego specjalistyczny sprzęt, m.in. kruszarkę, młynek Retsch oraz mieszalnik Hexagon Alphie. Po opisanej obróbce reaktor katalityczny jest mierzony spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Dzięki tym procedurom przedstawiona cena oddaje wartość przywiezionego do punktu monolitu.Skupujemy także katalizatory metalowe